Tým vyjel na pátrání po pohřešovaném muži ve Středočeském kraji. Vyjela 2x čtyřkolka + koordinátor. Pátrání odvoláno, hledaná osoba se vrátila domů několik minut po nasazení strojů.

Tým vyjel na pátrání po starší ženě na Třinecku, vyjela 3x čtyřkolka, koordinátor + spolupracující psovodi. Tým odvolán při cestě na místo, žena nalezena náhodným kolemjdoucím.

Tým vyjel na zásah pro soukromou zdravotní službu - zhoršení stavu jejich nadměrného pacienta. Transportní asistence za pomoci vozíku ze špatně přístupného terénu u domu. Na místě zasahovala čtyřkolka, transportní vozík + 2. Zásah ukončen ve 14:55, tým transportoval osobu k sanitnímu vozidlu.

Výjezd Ústecko - pátrání po starším pohřešovaném muži. Nasazení na základě poznatků Policie a komunikace s vyšetřovatelem, celkem tři čtyřkolky a osm členů SAR. Nasazené pátrací týmy propátrali terén přibližně 35 kilometrů. Nasazení proběhlo na dvou místech dle informací Policie. Zásah SAR Teamu byl po čtyřech hodinách ukončen bohužel s negativním výsledkem.

Tým vyjel akutně do Moravskoslezského kraje na pátrání po 93letém B. Ř. ve složení koordinátor, čtyřkolka, zdravotník + 8. Tým propátrál blízké okolí bydliště pohřešovaného a následně oblast s těžko přístupným terénem o rozloze několika kilometrů. Ve 4:30 pátrání ukončeno, osoba v danou chvíli nenalezena. Následně byl pán dopoledne nalezen sborem HZS a dopraven k ošetření.

Náš tým pomáhal u autonehody, jíž se stal svědkem. Naši členové s CLS kurzy poskytovali do příjezdu složek IZS zraněným první pomoc a kontrolovali životní funkce. Byl použit i krční límec a další zdravotní a technické prostředky, kterými týmy disponují.

Dnes jeden z našich členů při kondiční jízdě nečekaně zasahoval u dopravní nehody bez zranění, pouze se šokem řidiče. Člen zajistil přivolání složek IZS a postaral se o řidiče v šoku.

Při cestě domů ze zásahu jeden z našich členů nalezl sraženého cyklistu, který je naštěstí bez vážnějších zranění. Muži byla poskytnuta první pomoc, zajištění komfortu a následný dohled do příjezdu záchranné služby a policie ČR.

Tým vyjel na žádost občana k vytažení zapadlého malého pracovního stroje na Nymbursku. Vyjel tým dvou čtyřkolek. Tým za pomocí navijáku pomohl stroj vyprostit.

Na žádost rodiny vyjel náš tým na pátrání po starším muži. Lokalita Středočeský kraj. Muž je dle rodiny “podivín” a je u něj běžné že i 14 dní žije v lese. Nyní se již měsíc neozval a rodina požádala o naši pomoc. Na místo míří dvě čtyřkolky včetně dalších členů SAR proškolených kurzem CLS a Krizovou komunikací. Muž nalezen v lese na místě kde rodina udala, že by se mohl pohybovat. Odmítá spolupracovat a vrátit se domů, byla informována rodina, která míří na místo a muže si převezme.

Na žádost soukromé zdravotní služby asistoval náš tým s jedním strojem a vozíkem u transportu obézního pacienta do sanitky v chatové oblasti. Nasazena čtyřkolka a vozík.

Tým aktivován 0:40 na žádost rodiny. Pátrání po pohřešované starší ženě s Alzheimerovou chorobou. 1:35 vyjel tým v počtu 1x psovod, 1x čtyřkolka a koordinátor. Byl nasazen psovod se speciálně cvičeným psem u domu rodiny, pes vypracoval stopu 120 metrů a zde práci ukončil u nedaleké silnice. Po vyhodnocení situace nasazena čtyřkolka, která projela prostor v oblasti 7 km. V průběhu zásahu dorazila informace o nálezu pohřešované osoby. Na žádost ZZS náš tým dopravil na místo zdravotníky na čtyřkolce. V 03:20 se tým vrací na “základnu”.

Tým vyjel na Karlovarsko na pátrání po starší nemocné osobě. Na místo vyjel tým se čtyřkolkou a zdravotník s kurzem CLS. Na základě vytěžených informací a spolupráci s PČR bylo zjištěno, že žena se nachází již třetí den ve zdravotnickém zařízení. Rodina nabyla dojmu, že se jejich maminka mohla ztratit v nedalekém lese tím, že doma nebyl ani pes, kterého paní vlastní. Tým se vrátil zpět na základnu. Chceme ocenit všímavosti našeho člena, který přispěl ke zdárnému konci a zjištění, kde se paní nachází.

SAR Team vyjel na pátrání po paní J. D., bydlištěm Liberec. Žena je psychicky nemocná a neměla u sebe léky. Na místo vyjel tým čtyř čtyřkolek. Tým byl na cestě odvolán ze zásahu, protože žena byla díky náhodnému svědkovi nalezena hlídkou PČR.

Náš tým vyjel na žádost rodiny do Plzeňského kraje na pátrání po psychicky nemocné osobě bez léků. Na místo vyjel zdravotnický záchranář se čtyřkolkou. Tým odvolán, osoba se vrátila sama domů v pořádku.

Výjezd týmu na pátrání po seniorovy, který odešel s Alzheimer centra v Průhonicích. Na místo vyjel tým ve složení koordinátor, čtyřkolka a psovod. Po vytěžení informací se za asistence sestry prohledal areál Alzheimer centra. Poté se tým po poradě za asistence obecní policie přemístil do nedalekého rozlehlého parku. Byla nasazena čtyřkolka, která projížděla jak cesty tak i těžko dostupný terén. Po hodině bylo pátrání ukončeno, rodina telefonicky kontaktovala koordinátora s informací, že muž odjel taxislužbou do svého rodného města.

Na telefonickou žádost rodiny vyjel psovod na pátrání po starší osobě na Ústecko. Při příjezdu na místo se psovod snažil telefonicky kontaktovat rodinu. Telefon rodiny byl nedostupný a Policie neměla žádné hlášení o pohřešované osobě. Bohužel zbytečný výjezd a zneužití člověka, který mohl být potřebný na jiném místě.